فدراسیونهای غیرالمپیکی

چهارشنبه ۱۴۰۱/۳/۱۱ - ۶:۵
Background image

تاریخچه فدراسیون ووشو در افغانستان 

ووشو نام مجموعه ورزشهای رزمی چینی است که با اسامی بوکس چینی و کونگفوی چینی هم از آن یاد میشود،در میان عامه مردم چین  واژه کونگفو ( Kung Fu)برای این ورزشها مصلح است لیکن دولت مرکزی چین ، نام ووشو را برای معرفی ورزش رزمی سنت

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱/۳۰ - ۷:۱۶
Background image

تاریخچه فدراسیون پاورلفتنگ 

تهیه کننده : احمدرامین سدید 

یکشنبه ۱۴۰۱/۱/۲۸ - ۷:۳۴
Background image

تاریخچه فدراسیون آشی هارا کاراته

کاراته کلمه جاپانی بوده و از دو کلمه کارا به معنی خالی و ته به معنی دست مشتق شده است و در اصطلاح هنر مبارزه با دست خالی را آِفاده مینماید.

شنبه ۱۴۰۱/۱/۶ - ۵:۴۵
Background image

تاریخچه فدراسیون کورش سامبو و کشتی رستمی در افغانستان

رشته کورش سامبو و کشتی رستمی یکی از بازیهای سراپا میباشد و این رشته ورزشی قدامت تاریخی چندین ساله دارد که رشته یکی از از بازی های مورد علاقه مردم افغانستان و کشور های همسایه بشمار میرود.

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱ - ۵:۵۰
Background image

تاریخچه فدراسیون طبما در افغانستان

طبما ورزش است برای تامین سلامتی ، نشاط و شادابی تقویت جسم ، خود باوری و اعتماد به نفس میباشد ورزش طبما هنر رزمیدن و مهارت است که برای رسیدن به ارزشهای ولای انسانی استفاده میشود.

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۵:۵۳
Background image

تاریخچه فدراسیون باتوراندود در افغانستان 

فعالیت های ورزشهای رزمی ابعاد کسترده دارد تا آنجای که محتوای فرهنگی هر رشته ورزشی در ارایه وترویج فرهنگ زادگاه اصلی رشته نقش به سزا داشته است .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۶:۱۰
Background image

تاریخچه فدراسیون ملی کبدی افغانستان

كبدي يك ورزش بسيار محبوب در آسياي جنوبي است که افغانستان از جمله کشور های برتر درمیان کشور های آسیایی از جمله هندوستان- پاكستان- ايران- جاپان- بنگلادیش- مالیزيا- سريلانكا- كوریای جنوبي- تركمنستان- افغانستان- تايلند- نیپال-

شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۹ - ۷:۱۰
Background image

تاریخچه فدارسیون فولرزم در افغانستان

فول رزم از جمله ورزش رزمی و تکتیکی بشمار میرود که در اصل یک ورزش دفاع شخصی و فردی میباشد این رشته ورزشی در افغانستان از جمله ورزش است که علاقمند زیادی دارد.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۵ - ۶:۴۶
Background image

تاریخچه فدراسیون ووینام در افغانستان

ورزش ووینام از جمله رشته ورزش رسمی مردم ویتنام به حساب می آید این رشته ی رزمی اساساً هم نرم و هم سخت بوده و شامل اموزش جسمی و ذهني و استفاده از نیرو و عکس‌العمل رقیب می باشد.