احمد رومان عباسی  برنده مدال برنز از بازی های آسیایی 2014 کوریا

Afzal-af
احمد رومان عباسی

آقای عباسی یکی از نخبه ترین ورزشکاران تکواندو کشور است که افتخارات زیاد در کارنامه ورزشی خود دارد.

رومان عباسی  فرزند انجنیر رحمت الله عباسی از ولسوالي غوربند ولايت پروان است، در سال 1370 هجری شمسی در یک خانوادۀ روشنفکر در كابل چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در ليسه محمد علم فيض زاد و ثانوی اش را در لیسه عالی عبدالهادی داوی در شهر کابل به پایان رسانید. بنا بر علاقه ی که به علوم ورزشی داشت در سال 2011م  شامل پوهنزی تربیت بدنی و علوم ورزشی پوهنتون تعلیم و تربیه شهید برهان الدین ربانی گردید و به درجة لیسانس فارغ گردید.

           احمد رومان عباسی

آغاز فعالیت های ورزشی:

عباسي در سال 2005م در انجمن تکواندوکاران حیدری به آموزش فنون تکواندو آغاز کرد. در سال 2010م  در مسابقات بین المللی  "حسن نیت هندوستان"  اشتراک کرد و نخستین مدال  طلا را بدست آورد.

در سال 2011م در  مسابقات "جام البرز ایران"  به مدال طلا و مقام قهرماني دست يافت. در سال 2012م در مسابقات "آسیایی ويتنام" مقام پنجم را گرفت. در سال 2013م در مسابقات " كشور هاي آزاد عرب در اردن" مدال نقره و مقام نایب قهرماني را گرفت. در سال 2014م  در ترکیب تیم تکواندوی کشور به بازیهای کشور های آسیایی رفت و مدال برنز این رقابت ها را هم در کارنامه اش افزود. او در سال 2015م در مسابقات اوپن تاجكستان" شرکت کرد و مفتخر به کسب  مدال طلا گردید.

       

احمد رومان عباسی