منصور سروری برنده مدال برنز از بازیهای آسیایی اندونیزیا

Afzal-af
منصور سروری

 

منصور سروری عضو تیم ملی کورش با اشتراک شان در هژدهمین دور بازیهای آسیایی که در اندونیزیا برگزار شده بود نامش را به عنوان ورزشکار مدال آور از بازیهای آسیایی ثبت کرد.

آقای سروری در این رقابتها در وزن 100 کیلوگرام با ورزشکاران کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و ایران داخل مبارزه شد، با شکست دادن این حریفان با تجربه و کار کشته خود در دور بعدی به مصاف ورزشکار ازبکستان رفت؛ اما نتوانست نتیجه این بازی را به نفع خودش پایان برساند و مدال برنز کسب نمود.

آقای سروری که مدت ده سال است ورزش می کند و دستآوردهای و افتخارات خوب دارد، نخستین آموزشهای ورزش را در بخش جود از استاد ذکریا اسدی و استاد فرهاد حضرتی آموخته است، و در بخش کورش استاد یماسمک و استاد انورجی فنون این ورزش را برای او آموزش داده و تا پله های پیروزی و افتخار آفرینی دستش را گرفته اند.

وی در رشته جودو و کورش در چندین مسابقه داخلی شرکت کرده و مدال های طلا، نقره و برنز گرفته است، ولی مدال بازیهای آسیایی نخستین و با افتخارترین مدالی است که آقای سروری  در کارنامه ورزشی اش ثبت نموده است.

آقای سروری علاوه بر دسترسی و مهارتی که در جودو و کورش دارد، در ورزشهای رزمی آزاد یا فری فایت نیز مهارت دارد.

وی ضمن اینکه از کسب مدال برنزی بازیهای آسیایی بسیار خوش است و آن  را از افتخارات ورزشی خود میداند، از افتخارات و دستآوردهای خود در مبارزات آزاد چنین میگوید:" در بخش فری فایت هم دو مسابقه انجام داده ام، یک مسابقه در شب نبرد که از طرف سازمان
SLFC و مسابقه دوم در سازمان HFC که در شهر هرات برگزار شده بود و حریف ایرانی خود را شکست دادم." وقتی از آقای سروری پرسیدم که از کورش، جودو و فری فایت؛ کدام یک را انتخاب می کنی و بهتر میدانی؛

چنین پاسخ گفت: کورش ورزش ملی ماست نمیشه کورش را رها کنم، ولی انتخاب دوم مه جودو است ومیخواهم در هردو بخش فعالیت داشته باشم و هدفم اینست که در بازیهای المپیک 2020 جاپان در رشته جودو شرکت کنم و از این رشته المپیکی هم مدال داشته باشم.

آقای سروی 26 سال پیش از امروز در ولایت کندز تولد شده، اکنون دانشجوی رشته کمپیوترسانیس در یکی از دانشگاه های خصوصی آن ولایت می باشد.

آقای منصور سروری جوان خوش برخورد، متین، قدبلند و در عین حال یک ورزشکار با اخلاق نیز است.