احمد خالد هوتک برنده مدال برنز از بازیهای آسیایی اندونیزیا سال 2017

Afzal-af
احمد خالد هوتک

احمد خالد هوتک، برنده مدال برنز از هژدهمین دور بازیهای کشورهای آسیایی و عضو تیم ملی ووشو می باشد.

خالد هوتک فرزند زلمی هوتک در سال 1370 در قریه قلعه قاضی ولسوالی قره باغ چشم به جهان گشوده است.

در سال 1382 از لیسه عالی غلام حیدرخان فارغ گردیده، پس از تکمیل دو سال تحصیل در انستتیوت میخانکی کابل شامل دانشگاه خصوصی آریانا گردیده همین اکنون به تحصیلاتش در این دانشگاه ادامه میدهد.

فعالیتهای ورزشی و دستآوردها:

آقای هوتک ورزش ووشو را در سال 1383 زیر نظر احسان جمشید آغاز کرده، پس از انجام چند مسابقه در کتگوریهای مختلف  و کسب نتایج عالی عضویت تیمهای ملی  نوجوانان جوانان و بزرگسالان را بدست آورد و اکنون هم یکی از اعضای برجسته تیم ملی ووشوی کشور است.

هوتک در سال 2013 در مسابقات جهانی جوانان که به میزبانی کشور چین برگزار شده شرکت کرد و نخستین مدال خارجی اش را به ثبت رسانید و به عنوان ستاره ووشوی افغانستان شناخته شد. این سرآغاز درخشش هوتک در رقابتهای خارجی بود. سپس در سال 2014 در بازیهای آسیایی  کوریا شرکت کرد و لقب بهترین فایتر را کسب نمود. در سال 2015 از مسابقات ایران مدال طلا گرفت و در سال 2016 از بازیهای کشور های جنوب آسیا به مدال نقره دست یاقت. وقبل از اشتراک در بازیهای آسیایی اندونیزیا، در مسابقات جام بین المللی دهه فجر از ایران مدال نقره گرفته است.

وی پس از انجام تمرینات فشرده و طاقت فرسا مدال برنز بازیهای آسیایی را نیز به افتخارات و دستآوردهای ورزشی اش افزود.

آقای هوتک به خاطر قهرمانی هایش و کسب مدال برنز از بازیهای آسیایی، از طرف محمداشرف غنی رییس جمهور کشور مفتخر به دریافت جوایز نقدی و تقدیرنامه گردیده است.

وی در مورد تقدیر رییس جمهور گفت، بزرگترین آرزویم همین بود که برای افغانستان افتخارآفرینی کنم و مورد تقدیر رییس جمهور کشور قرار بگیرم، اما این تقدیر مسوولیت هایم را منحیث یک ورزشکار بیشترساخت و کوشش می کنم تا افتخارات بیشتر برای افغانستان داشته باشم.