محسن رضایی و قهرمانی آسیا

Afzal-af
محسن رضایی و قهرمانی آسیا

محسن رضایی عضو تیم ملی تکواندو کشور در آخرین رقابت ورزشی که در مسابقات قهرمانی تکواندو آسیا داشت، با کسب مدال طلا مقام قهرمانی را گرفت و فدراسیون تکواندو را در آسیا طلایی ساخت.

محسن رضایی قهرمان جوان، با اخلاق و محبوب تکواندو کشور .است. او چند سال است که با تمام وجود تلاش دارد تا بتواند برای کشور جنگ زده و ماتم زده خود از میادین ورزشی جهان افتخار کسب کند.

محسن رضایی در سال ۱۳۷۶ در شهر مشهد ایران تولد شده، اکنون دانشجوی‌ تربیت بدنی مقطع کارشناسی می باشد و می خواهد ورزش را بگونه علمی و معیاری بیاموزد و در خدمت ورزش کشورش باشد.

وی الفبای تکواندو را  در سال ۲۰۱۲ در کانون تکواندوکاران مهاجر تحت نظر استاد محمد میرزایی و استاد علی رضا حیدری در منطقه گلشهر مشهد ایران فراگرفت . پس از چند دور مسابقه و کسب مقام قهرمانی، در سال 2016 افتخار عضویت تیم ملی تکواندوی کشور  را حاصل نمود.

آقای رضایی در کارنامه ورزشی اش مدال ها، افتخارات و دستآوردهای قابل قبول را دارد.

کسب مدال طلا از مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ کشور لبنان،

کسب مدال طلا از مسابقات کشورهای جنوب آسیا در سال ۲۰۱۶ هندوستان،

کسب مدال نقره از مسابقات بین المللی جام فجر ایران در سال ۲۰۱۷ ،

مدال نقره و کسب عنوان بهترین بازیکن در جام فجر ایران در سال ۲۰۱۸ ،

مدال برنز از مسابقات کوریا اوپن در سال  ۲۰۱۸

کسب مدال برنز از مسابقات بین الملی شهر کیش ایران در  ۲۰۱۹

کسب مدال طلا از مسابقات چین در سال  ۲۰۱۹ ،

کسب مدال  نقره از مسابقات کشور اردن در سال ۲۰۲۰

و سه سال عنوان بهترین بازیکن افغانستان در تیم ملی

محسن در کنار تحصیلاتش که رشته تربیت بدنی است، تکواندو را دوست دارد و با تکواندو زندگی میکند . او تلاشگر، مرد میدان و عمل، با همت ، وطن دوست است زیرک و با اخلاق ورزشی آراسته است، خواهان نام و نشان نیک برای خود و مردمش است، دیدگاهش به فتح میدان بزرگ المپیک دوخته شده، اما در این دور از بازیهای المپیک چانس برایش یاری نکرد و نتوانست به میدان بازیهای المپیک پا گذارد.

رضایی در دو باشگاه ایران، لوازم خانگی کن و صنعت مس کرمان در لیگ برتر تکواندو ایران بازی نموده است و یکسال هم با تیم تکواندو  کانون تکواندو کاران مهاجر در لیگ برتر تکواندو ایران به میدان رفته است (لیگ برتر تکواندو ایران یکی از مسابقات معتبر تکواندو در ایران است که بهترین قهرمانان ایران در آن عضویت دارد ند)

زادگاه پدری محسن  ولایت بلخ است از زمان تولد تاکنون  با فامیل خود در شهر مشهد ایران زندگی می کند،